Достапни линкови

Хаменеи не сакал да биде врховен лидер на Иран


Хаменеи не сакал да биде врховен лидер на Иран
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

Иранскиот врховен верски лидер Али Хаменеи, во 1989-та година, не сакал да биде на таа позиција, бидејќи сметал дека не е квалификуван. Тоа се гледа од видеото кое се појави на социјалните мрежи, постирано од иранскиот новинар, во егзил, Шаед Алави.

Категории

XS
SM
MD
LG