Достапни линкови

Во Калифорнија по пожарите, поплави и лизгање на земјиштето


Најмалку 13 лица загинаа, а илјадници избегаа од своите домови во јужна Калифорнија во вторникот кога силна бура предизвика поплави и лизгање на земјиштето. Во минатиот месец таму големи пожари ја уништија заштитна вегетација. На илјадници жители во округот Санта Барбара, покрај брегот на Пацификот северно од Лос Анџелес, им беше наредено да се евакуираат.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG