Достапни линкови

Во Калифорнија по пожарите, поплави и лизгање на земјиштето


Во Калифорнија по пожарите, поплави и лизгање на земјиштето
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:02 0:00

Најмалку 13 лица загинаа, а илјадници избегаа од своите домови во јужна Калифорнија во вторникот кога силна бура предизвика поплави и лизгање на земјиштето. Во минатиот месец таму големи пожари ја уништија заштитна вегетација. На илјадници жители во округот Санта Барбара, покрај брегот на Пацификот северно од Лос Анџелес, им беше наредено да се евакуираат.

Категории

XS
SM
MD
LG