Достапни линкови

Времето денеска: умерено до значително облачно


Во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, наутро по котлините со појава на магла, особено долж Повардарието. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец, повеќе ќе биде изразен на повисоките места и на планините. Температурата ќе се движи од осум до 14 степени. Во Скопје ќе биде умерено до значително облачно. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Температурата ќе достигне до осум степени.

XS
SM
MD
LG