Достапни линкови

Генералниот секретар на НАТО, Столенберг, доаѓа во Скопје


Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столенберг доаѓа во Македонија на 19 јануари, или ден-два порано, јавија дел од медиумите.

Посетата на првиот човек на НАТО доаѓа во време кога се интензивира дијалогот за решавање на спорот со Грција за името.

XS
SM
MD
LG