Достапни линкови

Спорот за името и глупостите на политичарите, Трамп го кажа ставот за Иран, Поларни температури во САД...

Настаните на денот низ фотографии - 3 јануари 2017
Покажи повеќе

ГРЦИЈА - Прашањето за името излезе од колосек поради глупостите на политичарите. Луѓето сакаат да си најдат идентитет, со отстапки од двете страни, но и од опозицијата подготвени се за компромис, господинот Заев рече дека ќе го смени името на аеродромот, ќе ги смени таблите на улиците, изјави солунскиот градоначалник Јанис Бутарис за грчките медиуми, пренесе МИА.
1

ГРЦИЈА - Прашањето за името излезе од колосек поради глупостите на политичарите. Луѓето сакаат да си најдат идентитет, со отстапки од двете страни, но и од опозицијата подготвени се за компромис, господинот Заев рече дека ќе го смени името на аеродромот, ќе ги смени таблите на улиците, изјави солунскиот градоначалник Јанис Бутарис за грчките медиуми, пренесе МИА.

САД - Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер напиша дека ги почитува Иранците што протестираат против корумпираната влада.Ќе видите голема поддршка од САД во соодветно време, напиша Трамп.
2

САД - Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер напиша дека ги почитува Иранците што протестираат против корумпираната влада.Ќе видите голема поддршка од САД во соодветно време, напиша Трамп.

ГРЦИЈА - Пратеникот на десничарската партија Независни Грци, Костас Кацикис изјави дека партијата би можела да поддржи компромисно решение за спорот за името со Република Македонија.
3

ГРЦИЈА - Пратеникот на десничарската партија Независни Грци, Костас Кацикис изјави дека партијата би можела да поддржи компромисно решение за спорот за името со Република Македонија.

БЕЛГИЈА - Европската комисија ги повика Хрватска и Словенија да продолжат со дијалогот на сите нивоа и на избегнување какви било потези што би можеле да им наштетат на билатералните разговори. Комисијата ја повтори својата подготвеност да помогне во имплементација на арбитражната пресуда за границата во Пиранскиот Залив.
4

БЕЛГИЈА - Европската комисија ги повика Хрватска и Словенија да продолжат со дијалогот на сите нивоа и на избегнување какви било потези што би можеле да им наштетат на билатералните разговори. Комисијата ја повтори својата подготвеност да помогне во имплементација на арбитражната пресуда за границата во Пиранскиот Залив.

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG