Достапни линкови

Заев чува вицепремиерско место, Масовни рации и апсења во Турција, Кина фатена на дело, Најсмртоносниот пожар во Њујорк...

Настаните на денот низ фотографии - 29 декември 2017
Покажи повеќе

МАКЕДОНИЈА - Премиерот Зоран Заев изјави дека вицепремиерското место за реформи ќе го чува за Алијансата за Албанците, а испразнетите места на замениците-министри од оваа партија кои поднесоа оставки ќе бидат пополнети по Нова година.
1

МАКЕДОНИЈА - Премиерот Зоран Заев изјави дека вицепремиерското место за реформи ќе го чува за Алијансата за Албанците, а испразнетите места на замениците-министри од оваа партија кои поднесоа оставки ќе бидат пополнети по Нова година.

ТУРЦИЈА - Турската полиција соопшти дека уапсила 29 осомничени припадници на групата на Исламската држава (ИД) во Анкара, вклучително осомничени кои наводно подготвувале напади за време на новогодишните прослави. Турската државна агенција Анадолија наведува дека околу 500 полициски службеници учествувале во масовните рации за апсење на осомничените.
2

ТУРЦИЈА - Турската полиција соопшти дека уапсила 29 осомничени припадници на групата на Исламската држава (ИД) во Анкара, вклучително осомничени кои наводно подготвувале напади за време на новогодишните прослави. Турската државна агенција Анадолија наведува дека околу 500 полициски службеници учествувале во масовните рации за апсење на осомничените.

РУСИЈА / ТУРЦИЈА - Турција и Русија потпишаа договор за набавка на ракетни системи за воздушна одбрана C-400, објавија турските медиуми. Според извештаите договорот е во вредност од 2,5 милијарди евра кој го потврдил и директорот на компанијата „Ростек“ Сергеј Чемезов.
3

РУСИЈА / ТУРЦИЈА - Турција и Русија потпишаа договор за набавка на ракетни системи за воздушна одбрана C-400, објавија турските медиуми. Според извештаите договорот е во вредност од 2,5 милијарди евра кој го потврдил и директорот на компанијата „Ростек“ Сергеј Чемезов.

ИНДИА - Најмалку 15 луѓе го загубија животот во пожарот што избувнал во Мумбаи во зграда на чиј покрив се одржувала забава, соопшти полицијата. Пожарот избувнал во ресторан на покривот и за половина час ја уништил целата зграда.
4

ИНДИА - Најмалку 15 луѓе го загубија животот во пожарот што избувнал во Мумбаи во зграда на чиј покрив се одржувала забава, соопшти полицијата. Пожарот избувнал во ресторан на покривот и за половина час ја уништил целата зграда.

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG