Достапни линкови

Времето денеска: облачно со слаб локален дожд


Во Македонија ќе биде претежно облачно со слаб локален дожд, и со слаб снег на планините и на некои повисоки места претежно во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од јужен правец, кон крајот на денот од северен. Температурата ќе се движи од еден до 12 степени. Во Скопје ќе биде облачно со слаб локален дожд, и со слаб снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од јужен правец, кон крајот на денот од северен. Температурата ќе достигне до 10 степени.

XS
SM
MD
LG