Достапни линкови

Времето денеска: претежно облачно и врнежливо


Во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Врнежите ќе започнат во западните делови каде ќе бидат поинтензивни (локално околу 20 л/м2), а до крајот на денот ќе се прошират во поголем дел од земјава. Температурата ќе се движи од четири до 11 степени. Во Скопје ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд и со засилен јужен ветер. Температурата ќе достигне до осум степени.

XS
SM
MD
LG