Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен ветер од јужен правец. По одделни котлини со појава на магла и ниска облачност. Во западните делови кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста, а во вечерните и ноќните часови и појава на локален дожд. Температурата ќе се движи од седум до 13 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе достигне до осум степени.

XS
SM
MD
LG