Достапни линкови

Алкохолот забранет, но не и хашишот


Алкохолот забранет, но не и хашишот
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:35 0:00

Во северо-западен Пакистан, алкохолот е строго забранет, но има толеранција за употреба на хашишот и на други производи од канабис. Во Пешавар има места на кои се собираат муслимани и пушат хашиш без страв од некакви реперкусии.

Категории

XS
SM
MD
LG