Достапни линкови

Во Собранието годишно обраќање на претседателот Иванов


Годишно обраќање на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов во Собранието на Република Македонија, архивска снимка

Денеска во Собранието на Македонија годишно обраќање ќе има претседателот Ѓорге Иванов. Веднаш потоа се закажани продолженија на неколку седници. За денеска исто така се закажани и седници на Законодавно правната комисија и на Комисијата за надворешна политика.

XS
SM
MD
LG