Достапни линкови

Сенатот на САД ја усвои даночната реформа


Демонстранти надвор од американскиот Капитол протестираат против републиканскиот даночен план

Сенатот на САД ја усвои нацрт фискалната реформа и даночните олеснувања што ги вети претседателот Доналд Трамп. Претходно тоа беше сторено и во Претставничкиот дом. Откако мина во Сенатот во кој како и во Претставничкиот дом републиканците имаат мнозинство нацрт законот се враќа на финално гласање во Претставничкиот дом кој треба да заседава во текот на денов.

XS
SM
MD
LG