Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно време со сончеви периоди, ќе има и повремено провејување на снег, особено во североисточните делови на земјава. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, долж Повардарието повремено ќе се засилува. Температурата ќе се движи од минус еден до пет степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно време со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Температурата ќе достигне до три степени.

XS
SM
MD
LG