Достапни линкови

Собир на лидерите на европската крајна десница во Прага


Лидерот на чешката антиисламска и антиимигрантска партија Слобода и директна демократија Томиот Окамура

Чешката антиисламска и антиимигрантска партија Слобода и директна демократија, која освои околу 11 проценти од гласовите на парламентарните избори одржани во октомври, организира собир за лидерите на европските крајно десничарски партии во Прага.

За пред хотелот во кој треба да се одржи собирот се закажани протести.

Дел од десничарските лидери се под засилено полициско обезбедување.

XS
SM
MD
LG