Достапни линкови

ЕК: Грција нема потреба од четврта програма за финансиска помош


Архива.

Европската комисија смета дека Грција нема потреба од четврта програма за финансиска помош, изјави еврокомесарот за прашања за буџетот и човекови ресурси Гинтер Јотингер, објавуваат грчките медиуми. Тој пред средбата на лидерите на ЕУ во Брисел истакна дека веруваат оти Грците ќе се вратат на пазарите во блиска иднина. Тековната трета спасувачка програма за Грција во износ од 86 милијарди евра завршува следното лето.

XS
SM
MD
LG