Достапни линкови

Назарбаев насекаде


Назарбаев насекаде
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:51 0:00

Аердромот во главниот град на Казахстан, Астана, годинава го доби името на долгогодишниот претседател Нурсултан Назарбаев. Неговото име го има насекаде во Казахстан.

Категории

XS
SM
MD
LG