Достапни линкови

Средба на Ципрас, Борисов и Меркел за односите меѓу ЕУ и Турција


Архива: Знамињата на ЕУ и Турција.

Во рамки на вториот ден од работата на Европскиот совет во Брисел, денеска ќе се одржи средба меѓу грчкиот премиер Алексис Ципрас, германската канцеларка Ангела Меркел, бугарскиот премиер Бојко Борисов и претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер. На средбата тие ќе разговараат за односите меѓу ЕУ и Турција и за проблемот со бегалците.

XS
SM
MD
LG