Достапни линкови

Трамп ги крати прописите


Трамп ги крати прописите
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:43 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп во Вашингтон го нагласи напредокот направен досега во неговиот план да ги отстрани прописите за кои вели дека бескорисно трошат милијарди долари. Елиминирањето на непотребната регулатива, според Трамп, ветува попријателска политика ориентирана кон бизнисот.

Категории

XS
SM
MD
LG