Достапни линкови

Трамп ги крати прописите


Американскиот претседател Доналд Трамп во Вашингтон го нагласи напредокот направен досега во неговиот план да ги отстрани прописите за кои вели дека бескорисно трошат милијарди долари. Елиминирањето на непотребната регулатива, според Трамп, ветува попријателска политика ориентирана кон бизнисот.

XS
SM
MD
LG