Достапни линкови

Заедничка седница на владите на Македонија и Албанија


Поградец

Во Поградец денеска ќе биде одржана заедничка седница на Владите на Македонија и на Албанија. На седницата воведни излагања ќе имаат премиерите на двете земји

Зоран Заев и Еди Рама, а ќе бидат потпишани неколку документи за соработка. За попладне е предвидена прес-конференција на двајцата премиери.

XS
SM
MD
LG