Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно по котлините магла


Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, по одделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб до умерен, а попладне и во ноќните часови засилен јужен ветер. Во крајните западни делови ќе има повремен слаб дожд. Температурата ќе се движи од девет до 15 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а попладне и во ноќните часови засилен јужен ветер. Температурата ќе достигне до девет степени.

XS
SM
MD
LG