Достапни линкови

Еден од најскапите стадиони во светот


Еден од најскапите стадиони во светот
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00

„Зенит арена“ во Санкт Петербург, е еден од најскапите стадиони во светот. Се проценува дека изградбата чинеше над 1,5 милијарди долари, а траеше 10 години.

Категории

XS
SM
MD
LG