Достапни линкови

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата на Советот во Крива Паланка


Архива: Приведување за насилството во Собранието на Македонија на 27 април 2017.

Советниците на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во општина Крива Паланка денеска ја напуштија седницата на Советот на општината во знак на поддршка на притворените за настаните од 27 април во Собранието. Седуммина советници од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ веднаш по усвојувањето на дневниот ред ја напуштија седницата, како што истакнаа, поради политиките кои се спроведуваат во државата.

XS
SM
MD
LG