Достапни линкови

Редовна годишна прес конференција на Путин


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе ја одржи неговата годишна прес конференција, последна пред претседателските избори во март идната година. Тој ќе се појави пред околу 1.600 новинари. Настанот ќе биде директно пренесуван на телевизија. Ова е негова 13 годишна прес конференција откако во 2000 година стана претседател на Русија.

XS
SM
MD
LG