Достапни линкови

Шилегов за утре најави нова мерка против загадувањето


Архива: Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов.

Постапката за чиста животна средина и чест воздух е комплексна работа на која сите треба да се посветат и да се откажат од едни навики, доколку сакаат да има здрава животна средина, изјави денеска градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов.

Тој истакна дека една од мерките кои се преземени е затворање на печката на Дрисла, како и неколку изречени казни од страна на инспекторите на терен. Тој најави нова мерка која утре ќе ја презентира на прес-конференција.

XS
SM
MD
LG