Достапни линкови

Експлозија на гасовод во Австрија, едно лице загинато


Австрија: Главниот гасовод во Баумагартен каде се случи експлозијата. 12.12.2017

Едно лице загинало кога објект за дистрибуција на природен гас денеска експлодирал и се запалил, соопштија службите за итни случаи. Портпаролката на Црвениот крст Соња Келнер за Австриската новинска агенција изјави дека 18 други луѓе се повредени во експлозијата во Баумгартен, во близина на австриската источна граница со Словачка.

Се уште нема информации што ја предизвикало експлозијата во гасоводот, кој е главен центар за дистрибуција на гас во Австрија.

XS
SM
MD
LG