Достапни линкови

Димитров на средба со шефовите на дипломатиите на ЕУ


Министерот за надворешни работи Никола Димитров

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска во Брисел ќе учествува на работен ручек со министрите за надворешни работи на земјите-членки на Европската унија и земјите-кандидати за членство во ЕУ, што се организира во рамките на естонското претседавање со Унијата. Главна теми за која ќе стане збор е стратегијата на ЕУ за проширување.

XS
SM
MD
LG