Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала, во западните делови со умерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од шест до 15 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе достигне до девет степени.

XS
SM
MD
LG