Достапни линкови

Притвор за член на обезбедувањето во Собранието за настаните од 27 април


Архива: настаните во Собранието од 27 април.

Кривичниот суд му одреди 30-дневен притвор на лицето (А.А.) во врска со настаните во Собранието од 27 април, потврдуваат за МИА од Судот. Лицето денеска само се пријавило во Основниот суд Скопје 1, а по распитот кај судија на претходна постапка, со комбе е пренесен во затворот во Шуто Оризари, а станува збор за член на обезбедувањето во Собранието на Македонија кое се товари за непостапување во службата.

XS
SM
MD
LG