Достапни линкови

Пријавена експлозија во Њујорк, евакуирани неколку станици од метрото


Полицијата во Њујорк соопшти дека регирала на извештаи за експлозија од „непознато потекло“ во Менхетен. Пријавената експлозија се случила на 42 улица и 8 авенија. Полицијата наведе дека се евакуирани неколку станици од метрото.

Медиумите известуваат дека е приведен осомничен за инцидентот. Полициски извори се цитирани кои велат дека е можно да е детонирана бомба меѓу подземниот премин и терминалот на автобуската станица.

XS
SM
MD
LG