Достапни линкови

Пријавена експлозија во Њујорк, евакуирани неколку станици од метрото


Експлозија во Њујорк
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:40 0:00

Експлозија во Њујорк

Полицијата во Њујорк соопшти дека регирала на извештаи за експлозија од „непознато потекло“ во Менхетен. Пријавената експлозија се случила на 42 улица и 8 авенија. Полицијата наведе дека се евакуирани неколку станици од метрото.

Медиумите известуваат дека е приведен осомничен за инцидентот. Полициски извори се цитирани кои велат дека е можно да е детонирана бомба меѓу подземниот премин и терминалот на автобуската станица.

XS
SM
MD
LG