Достапни линкови

Турската економија со раст од 11,1 отсто во третиот квартал


Архива: Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и турскиот министер за економија Зафер Чаглајан.

Турската економија бележи раст од 11,1 отсто во третиот квартал од годината, според официјални податоци објавени денеска. Во вториот квартал растот изнесуваше 5,1 отсто, а раст беше регистриран и во првото тримесечје од 2017 година од 5,2 отсто.

XS
SM
MD
LG