Достапни линкови

Нови шумски пожари во Калифорнија


Нови шумски пожари во Калифорнија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:05 0:00

Нови пожари и натаму беснеат во Јужна Калифорнија, а пожарникарите се во постојана битка да го спречат нивното ширење. Властите наредија нови евакуации во крајбрежните населени места, бидејќи интензивниот пламен продолжува да се приближува од ридовите во близина на Лос Анџелес.

Категории

XS
SM
MD
LG