Достапни линкови

Времето денеска: претежно сончево


Во Македонија, денеска и утре, ќе биде претежно сончево, а само во западните делови ќе има повремено зголемување на облачноста. На планините на северозападиот дел ќе има и услови за провејување на слаб снег. Максималната од три до 12 степени.

XS
SM
MD
LG