Достапни линкови

Едно лице рането во пукотница во Охрид


Илустрација

Едно лице е рането во пукотница што попладнево се случи во Охрид, во близина на кружниот тек на булеварот „Туристичка“ кај пресекот со улица „Бистрица“, јавува МИА.

Полицијата го потврдила инцидентот без притоа да даде детали за случајот, освен дека повредениот се наоѓа надвор од животна опасност.

Екипи на крим-техника вршат увид на лице место, како и други оперативни мерки за расветлување на случајот.

XS
SM
MD
LG