Достапни линкови

Времето денеска: сончево, со услови за слаба магла


Во Македонија ќе биде сончево, по одделни котлини со услови за слаба утринска магла. Утринската температура ќе се движи од минус шест до нула, а дневната од 10 до 16 степени. Во Скопје сончево со слаба утринска магла, а ќе дува и слаб ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до минус четири, а дневната ќе се искачи до 10 степени.

XS
SM
MD
LG