Достапни линкови

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата во општина Штип


Архива - Протест на опозициската ВМРО-ДПМНЕ во Скопје по приведувањаат поради инволвираност во инцидентите на 27 април.

Единаесет советници на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на општина Штип ја напуштија денешната седница како реакција и одговор на приведувањето и апсењето, како што велат, на лушето кои го бранеле Уставот и суверенитето на Македонија.

Тие скандираа „Македонија е вечна“ и несеа маички на кои беше напишано „И јас сум терорист.“

XS
SM
MD
LG