Достапни линкови

Стево Пендаровски поднесе оставка од функцијата пратеник


Архива - Стево Пендаровски.

Стево Пендаровски денеска до Собранието поднесе оставка од функцијата пратеник, бидејќи минатата недела беше именуван за национален координатор за влез на Македонија во НАТО. Пендаровски беше дел од пратеничката група на СДСМ, а Собранието неговата оставка треба да ја констатира на првата наредна седница.

XS
SM
MD
LG