Достапни линкови

Тевдовски: Очекувам буџетот за 2018 да биде донесен на време


Седница на собраниската Комисија за финансирање и буџет, на која се разгледува предлог буџетот за 2018.

Министерот за финансии Драган Тевдовски изјави оти очекува буџетот за 2018 година да биде донесен на време, а пратениците од ВМРО-ДПМНЕ да се вратат на расправата во матичната собраниска комисија.

„Цврсто верувам дека буџетот ќе се донесе. Гледаме дека се одблокира работата на комисијата. За мене е важно што има дебата, а лично би бил најсреќен ако на седницата на комисијата доаѓа и опозициајта“, нагласи Тевдовски

XS
SM
MD
LG