Достапни линкови

Времето денеска: умерено облачно


Во Македонија ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и со слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од четири до 12 степени. Во Скопје претпладне со мала до умерена облачност, а попладне претежно сончево. Утринската температура ќе се спушти до минус три, а дневната ќе се искачи до девет степени.

XS
SM
MD
LG