Достапни линкови

Слаб политички обрт на руските пари во Македонија


Слаб политички обрт на руските пари во Македонија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

Економската активност на Русија во Македонија се поврзува со обид за политичко влијание контра ЕУ и НАТО, коментираат аналитичарите. Но, по јасната евроатлантска определба на Скопје, Москва останува без политички профит.

XS
SM
MD
LG