Достапни линкови

Работници од „Фени“ и денеска го блокираат патниот правец Градско-Прилеп


Архива - Работниците од „Фени“ протестираат против стечај - го блокираа магистралниот Градско-Прилеп

Вработени во фабриката „Фени Индустри“ и денеска го блокираат магистралниот пат Градско-Прилеп. Патниот правец ќе биде затворен од 11 до 14 часот. Членови на синдикатот на фабриката „Фени“ поради неисплатени плати и во текот на вчерашниот ден го блокираа патниот правец Градско-Прилеп.

XS
SM
MD
LG