Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и студено. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието и на исток. Температурата ќе се движи од нула до осум степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и студено. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Температурата ќе достигне до пет степени.

XS
SM
MD
LG