Достапни линкови

Корупцијата како тест, Фени на блокади, Реформи па НАТО, Нови искри со Северна Кореја, Венецуела ќе се спасува со криптовалута...

Настаните на денот низ фотографии - 4 декември 2017
Покажи повеќе

МАКЕДОНИЈА - Владеeњето на правото и борбата против корупцијата се клучен и важен тест за овој регион, рече американскиот амбасадор Џес Бејли во своето предавање пред студентите на Факултетот за безбедност. Додаде дека САД остануваат наш партнер и поддржувач кон членството во ЕУ и НАТО.
1

МАКЕДОНИЈА - Владеeњето на правото и борбата против корупцијата се клучен и важен тест за овој регион, рече американскиот амбасадор Џес Бејли во своето предавање пред студентите на Факултетот за безбедност. Додаде дека САД остануваат наш партнер и поддржувач кон членството во ЕУ и НАТО.

МАКЕДОНИЈА - Членови на синдикатот на фабриката Фени, поради неисплатени плати, го блокира патниот правец Градско-Прилеп. Последните неколку недели Фени е во врвот на економските збиднувања во Македонија поради неисплатените плати и стечајната постапка.
2

МАКЕДОНИЈА - Членови на синдикатот на фабриката Фени, поради неисплатени плати, го блокира патниот правец Градско-Прилеп. Последните неколку недели Фени е во врвот на економските збиднувања во Македонија поради неисплатените плати и стечајната постапка.

БЕЛГИЈА - Членството во НАТО е можно за земјите кои прават вистински напредок во реформите и модернизацијата, како што се покажа со неодамнешниот пристап на Црна Гора, изјави во Брисел генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг во пресрет на претстојниот состанок на министрите за надворешни работи на Алијансата.
3

БЕЛГИЈА - Членството во НАТО е можно за земјите кои прават вистински напредок во реформите и модернизацијата, како што се покажа со неодамнешниот пристап на Црна Гора, изјави во Брисел генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг во пресрет на претстојниот состанок на министрите за надворешни работи на Алијансата.

САД - Американскиот претседател Доналд Трамп ги поздравува новинарите по прес-конференцијата на која говореше и за заедничката вежба на САД со Јужна Кореја. Вежбата, која започна на осум воени инсталации во Јужна Кореја, е најголемата заедничка вежба на Сеул и Вашингтон до сега. Северна Кореја оцени дека станува збор за голема провокација која може во секој момент да доведе до нуклеарна војна.
4

САД - Американскиот претседател Доналд Трамп ги поздравува новинарите по прес-конференцијата на која говореше и за заедничката вежба на САД со Јужна Кореја. Вежбата, која започна на осум воени инсталации во Јужна Кореја, е најголемата заедничка вежба на Сеул и Вашингтон до сега. Северна Кореја оцени дека станува збор за голема провокација која може во секој момент да доведе до нуклеарна војна.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG