Достапни линкови

Работници од „Фени“ го блокираат магистралниот пат Градско-Прилеп


Архива - Работниците од „Фени“ протестираат против стечај - го блокираа магистралниот Градско-Прилеп. 09.11.2017

Членови на синдикатот на фабриката „Фени“ поради неисплатени плати денеска од 12 до 14 часот ќе го блокираат патниот правец Градско-Прилеп, јавува МИА. Од синдикатот на „Фени“ повикуваат во тој период да се воздржат од транзит сите кои планираат да патуваат, а за подоцна најавуваат прес-конференција.

XS
SM
MD
LG