Достапни линкови

Претседателот на Собранието Џафери во посета на Вашингтон


Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери од денеска е во работна посета во Соединетите Американски Држави, каде на покана на конгресменот Дејвид Питинџер, ќе учествува на 10. Парламентарен безбедносен разузнавачки Форум, што ќе се одржи на 7 декември во Вашингтон. Покрај учеството на Форумот предвидени се и средби со повеќе конгресмени и претставници од Стејт Департментот, соопшти Кабинетот на претседателот на Собранието.

XS
SM
MD
LG