Достапни линкови

Времето денеска: ветровито и студено


Во Македонија ќе биде ветровито и студено, со умерен до засилен северен ветер. Во планинските региони ќе има повремено зголемувањ на облачноста и услови за провејување на слаб снег. Минималната температура ќе се спушти до минус три степени, а максималната ќе достигне до 13 степени. Во Скопје слично време. Утринската темература ќе се спуштин до еден степен, а дневната ќе достигне до осум степени.

XS
SM
MD
LG