Достапни линкови

Временска прогноза – Променливо облачно и врнежливо


Илустрација: Дожд во Скопје

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе бидат поинтензивни на запад и исток, а кон југ и со услови за грмежи. На високите планини ќе има повремен слаб снег. Температурата ќе се движи од 5 до 13 степени.

Во Скопје слично време со температура до 10 степени.

Ноќеска и утре претпладне ќе има врнежи кои ќе бидат поинтензивни на западот. Од понеделник ќе преовладува посвежо време со северен ветер, а на планините краткотрајно ќе има провејување на слаб снег.

XS
SM
MD
LG