Достапни линкови

Вардар се излеа во Скопје, се поставуваат вреќи


Вардар се излеа во Скопје, се поставуваат вреќи
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:48 0:00

Денеска, по обилните дождови, реката Вардар се излеа од коритото во центарот на Скопје. Се подготвуваат околу 10.000 вреќи песок, што ќе се постават на критичните точки, бидејќи се очекуваат уште поинтензивни врнежи, соопшти Емил Дуровиќ, началник на Штабот за заштита и спасување на Град Скопје.

Категории

XS
SM
MD
LG