Достапни линкови

Времето денеска: претпладне сончево попладне облачно


Во Македонија претпладне сончево, а попладне од запад облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од четири до 10 степени. Во Скопје претпладне сончево, а попладне од запад облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе достигне до седум степени.

XS
SM
MD
LG