Достапни линкови

ДУИ со свечена академија за Денот на знамето


лидерот на ДУИ Али Ахмети

По повод денешниот Ден на албанското знаме денеска ќе биде одржана свечена академија. Таа е под покровителство на лидерот на ДУИ Али Ахмети, а ќе се одржи во хотелот Александар Палас во Скопје.

XS
SM
MD
LG