Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно и студено


Во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со умерен до засилен северен ветер. Претпладне во источните делови ќе има услови за повремен слаб снег. Од пладневните часови ќе е претежно сончево со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се движи од минус три до три степени, а дненвата од минус еден до пет степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно и студено со умерен до краткотрајно засилен северен ветер. Температурата од нула до четири степени.

XS
SM
MD
LG